طراحی آزمون آنلاین مسابقه تلویزیونی هوش برتر

یکی از پروژه‌های گروه توسعه فناوری وب ایران در زمینه طراحی سایت، طراحی آزمون آنلاین مسابقه تلویزیونی هوش برتر در اردیبهشت ۱۳۹۷ بود. این سایت با زبان PHP طراحی گردید. در این آزمون بیش از ۴ هزار نفر ثبت‌نام کردند که بسیاری از آن‌ها در سایت قبلی آزمون هوش برتر (سایت قبلی توسط گروه دیگری با وردپرس طراحی شده بود که به علت مشکل در برگزاری آزمون آنلاین، پروژه به گروه ما سپرده شد) ثبت نام کرده بودند. تمامی دیتابیس‌های قبلی بعد از ویرایش فرمت‌ها و جداول به سایت جدید منتقل شد و تمامی کاربران تکراری حذف گردیدند.

سوالات آزمون در ۱۵ پکیج که هر کدام شامل ۲۰ سوال ۴ گزینه‌ای بود، توسط عوامل این مسابقه تلویزیونی آماده شد. برای جلوگیری از تقلب پکیج‌ها بصورت تصادفی برای شرکت‌کنندگان توسط سیستم انتخاب می‌شدند. صفحات آزمون از لحاظ ظاهری کاملا شبیه سایت هوش برتر طراحی گردید. در این پروژه از طراحی ساده در صفحات مخصوص سوالات استفاده شد که تمرکز شرکت‌کنندگان روی سوالات باشد. زمان پاسخگویی ۲۰ دقیقه تعیین شده بود. در صفحات آزمون از تایمر به صورت واضح استفاده شد که کاربران وقت باقیمانده خود را در نظر داشته باشند. در پایان آزمون هم نمره هر شرکت‌کننده بصورت درصدی به وی نشان داده می‌شد. برای جلوگیری از تقلب و همچنین ضایع نشدن حق شرکت‌کنندگان تمهیداتی در نظر گرفته شد که می‌توان به مواردی چون ذخیره وقت آزمون (نگه داشتن تایمر) در صورت قطع ارتباط کاربر، حق استفاده فقط از یک سیستم (یک آی پی) از شروع تا پایان آزمون، پشتیبانی آنلاین توسط عوامل برگزارکننده آزمون در حین برگزاری (وظیفه پاسخ به سوالات فنی شرکت‌کنندگان بر عهده گروه ما بود) و … اشاره کرد.

(مشاهده نمونه پروژه‌های طراحی سایت و طراحی پورتال)

در زیر می‌توانید بخش‌هایی از کار گروه توسعه فناوری وب ایران را در طراحی آزمون آنلاین مسابقه تلویزیونی هوش برتر مشاهده فرمایید:

طراحی آزمون آنلاین مسابقه تلویزیونی هوش برتر

طراحی آزمون آنلاین مسابقه تلویزیونی هوش برتر

طراحی آزمون آنلاین مسابقه تلویزیونی هوش برتر

طراحی آزمون آنلاین مسابقه تلویزیونی هوش برتر