ساخت دیتابیس Database در سی‌پنل cPanel

در این قسمت می‌خواهیم طراحی یا ساخت دیتابیس Database را در سی‌پنل cPanel برای شما عزیزان همراه با عکس توضیح دهیم. همانطور که می‌دانید طراحی دیتابیس یا همان پایگاه‌داده از مهمترین کارها برای داشتن یک سایت است.

برای شروع باید وارد سی‌پنل سایت بشیم (آموزش ورود به سی‌پنل cPanel) بعد در قسمت دیتابیس DATABASE وارد قسمت مای اس کیو ال دیبابیس MySQL Databases بشیم.

ساخت دیتابیس

در این صفحه ابتدا باید یک پایگاه‌داده بسازیم در این مرحله کافی است در قسمتی که در عکس زیر مشخص شده یک نام برای پایگاه‌داده خودمان انتخاب کنیم و دکمه ساخت دیتابیس Create Database را بزنیم.

ساخت دیتابیس

خب پایگاه‌داده ما ساخته شد، در مرحله بعد باید یک یوزر یا کاربر برای پایگاه‌داده تعریف کنیم. در میانه همین صفحه در قسمت MySQL Databases باید یوزر جدید رو تعریف کنیم. در عکس زیر همه مراحل شماره گذاری شده است، در قسمت ۱ یک نام برای کاربرمون تعریف می‌کنیم. در قسمت ۲ یک پسورد برای کاربرمان اختصاص می‌دهیم دقت کنید که قدرت امنیتی پسورد باید ۱۰۰ باشد که قدرت پسورد انتخابی شما را در قسمت ۴ نشان می‌دهد اگر قدرت کمتر از ۱۰۰ باشد برنامه به شما اجازه ساختن کاربر را نمی‌دهد. در قسمت ۳ هم همان پسورد انتخابی در قسمت ۲ را دوباره می‌زنید. در قسمت ۵ هم دکمه Ceaet User را می‌زنیم تا کاربر جدید ساخته شود.

ساخت دیتابیس

در مرحله بعدی باید پایگاه‌داده و کاربری را که ساختیم باهم ارتباط بدهیم. در قسمت مشخص شده مانند عکس، در قسمت ۱ نام کاربری که ساختیم را انتخاب می‌کنیم و در قسمت ۲ نام پایگاه‌داده‌ای را که طراحی کردیم را انتخاب می‌کنیم.

دقت کنید که نام کاربر و نام پایگاه‌داده هر دو از دو قسمت تشکیل شده‌اند که قسمت اول را خود برنامه بر اساس نام سایت شما انتخاب می‌کند و با آدرلاین _ از قسمت دوم جدا می‌کند. قسمت دوم هم که توسط شما طراحی می‌شود. مانند Site_user

ساخت دیتابیس

سعی گروه طراحی ما بر آموزش به زبان ساده همراه با تصاویر است، با این امید که برای کسانی هم که آشنایی زیادی با طراحی سایت و ساختار وب ندارند مفید باشد و نیازهای آنها را نیز برطرف کند.

گروه توسعه فناوری وب ایران موفقیت روزافزون شما را آرزومند است.

(مقالات آموزشی)

3 دیدگاه برای «ساخت دیتابیس Database در سی‌پنل cPanel»

 • 2017-10-02

  سلام

  مطلب مفیدی بود از گوگل دنبالش بودم و نوت برداری کردم البته مطالب دیگه سایتتونو دوستانم دنبالش هستند که من سایتتونو اس ام اس کردم برای دوستان

  ممنون

  پاسخ دادن
  • 2017-10-03

   ممنون از شما و دوستانتون انشاا… در آینده نزدیک مطالب جدیدتری در رابطه با اینترنت و طراحی سایت در بخش مقالات آپلود خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *